Historia Osady Pod Zielonym Krzyżem

Usłyszane historie, wyśpiewane pieśni, wypowiedziane słowa, które utkwiły w pamięci osadników.
Belgorg
Posty: 10
Rejestracja: czw 05 kwie 2018, 23:22

Historia Osady Pod Zielonym Krzyżem

Post autor: Belgorg » czw 26 kwie 2018, 17:00

Pewnego dnia znużony codziennymi trudami Belgorg Łamiszczęki ruszył na polowanie wraz ze swoją jak twierdził magiczną gwiazdą poranną. Wyruszył z samego rana jak to miewał w swoim zwyczaju. Koło południa dotarł do pięknej krainy u podnóża niewielkiej góry. Wtem niespodziewanie jego gwiazda jakby poruszona magiczną siłą wypadła z za jego pasa i spadła na ziemię wbijając się w nią głęboko. Belgorg mocno zdziwiony zsiadł z konia i próbował ją wyciągnąć z ziemi, wtedy do niego przemówiła:
-"Belgorgu tutaj się osiedlisz i na chwałę gwiazdy porannej założysz osadę, porzucisz drogę wojownika i stworzysz dom tułającym się po świecie."
Belgorg jako człowiek nieulękły skinął głową i odrzekł:
-"Tak zrobię!"
Wtedy gwiazda pozwoliła się wyciągnąć z ziemi i powędrowała na jego pas. Tego samego dnia w miejscu gdzie upadła gwiazda Belgorg wybudował dom, po czym powrócił do swojej stolicy Vedgarg i oświadczył co zamierza. Jego towarzysze stwierdzając, że oszalał nie pozwolili odejść mu w pojedynkę i tak do niego dołączył Michał Ziółko oraz Adria Idris. Razem założyli osadę Pod Zielonym Krzyżem i zostali częścią królestwa Vedgard.

ODPOWIEDZ