Wszystko to marność.

Wasze bądź Nasze pomysły na lepszą rozgrywkę
Swirru

Re: Wszystko to marność.

Post autor: Swirru » śr 16 maja 2018, 10:00

Zobaczyłem taki fajniutki temat aż muszę odpowiedzieć i dodać swoje 5 groszy.

Po 1: Nawojka ma poniekąd racje, zabawa pve budowa etc itp ma swój początek ma i koniec. Dopóki jest co robić jest ok, zabawa się kończy praktycznie jak już nie ma co robić i tu się zaczyna początek końca wtedy. Z banem banitów się zgodzę, chociaż niektóre osady miały typowo nastawione pod pvp miały zajęcie. W dodatku ban dla całej osady za działania pojedyńczych osób to też gruba przesada. Weźmy pod uwagę jedną z większych wiosek przykładowo Hutniczą Wolę, 2 osoby coś zrobią przesadnie złego no i 13 osób dostaje bana (liczyłem na szybko jak coś poprawcie mnie w ilości).

2. Temat handlu: handel monetami nie istnieje praktycznie. Osada Sol nie przyjmuje ich w każdym bądź razie więc Belgorg nie piernicz durnot
od dawna nie zdarzyło mi się kupować coś za towar zamiast za monety.
a właściwie Goldi (krócej nie?) bo wiem że chciałeś coś od nas jednak Solka Cię "sprowadziła do parteru" i to było całkiem nie dawno więc stwierdzenie "od dawna" jest wprowadzające w błąd. (Dodam iż jeśli nie Ty to ktoś z Twojej osady, żeby Cię to tak nie zabolało.)

3. Roleplay (według Goldiego): Tak mości panie, pójdę wypije pogadam (na tsie) odwalimy jakiś numer, spoko tylko ile razy takie coś? To jest zabawa raptem na 10-15 minut może.

4.
Co do stadium rozwoju to nie wszyscy mają wszystko. Nie ma np. na serwerze wioski budowlanej, aby oferować usługi materiały itp. ja bym chętnie skorzystał z czegoś takiego. Jest hutnicza wola która deklaruje się wyrabiać na handel określoną grupę towarów. My również się deklarujemy, że będziemy wytwarzać określone towary, a jakie zobaczycie na evencie, który się szykuje niedługo.
Owszem nie posiadamy większej ilości klejnotów, poza tym posiadamy wszystko co jest potrzebne do życia. I to nie tak że potrzebujemy posiadać wszystko Q100 ale względnie posiadamy wszystko, i raczej nie tylko my bo takich wiosek jest wiele. Nie wiem skąd czerpiesz swoje informacje. Eh

5.
Bandyta nie powinien biegać w myśl RP w pełnej płycie jak rycerz przychodzić do miasta i mówić że oddaj mi co masz albo cię zgładzę/pobiję. Bandyta nie powinien szukać PVP, a kreować rozgrywkę RP, być zamaskowany działać z zaskoczenia nie nosić barw(aby swobodnie poruszać się po mieście powinien być jak najbardziej incognito podawać fałszywe imię itp). No i oczywiście ostatnia rzecz, dla postaci bandyty powinno być dozwolone Charter Kill tzn. grasz bandytą masz swoją osadę ryzykujesz, że jak cię złapią to cię powieszą(oczywiście za określoną ilość przestępstw nie za błahe wyskoki) lub spotka cię inna dotkliwa kara(uwiezienie roboty przymusowe itp). W skrajnym przypadku tracisz postać i tracisz osadę.
Nie wiem jaki towar bierzesz ale weź połowe.

6.
Robienie tak jak wspomniałeś wioski budowlanej, farm czy folwarków mija się z jakimkolwiek celem (handlu). I chyba nie pomylę się jeżeli powiem, że w każdej osadzie jest budowniczy, farmer, hodowca czy zielarz.
Z usług takich wiosek wydaje mi się, że korzystało by się bardziej w sytuacjach awaryjnych.
Poniekąd się z Tobą zgadzam Jarl, problem polega na tym iż brakuje restrykcji na mapie. Każda wioska ma dostęp do wszystkiego, prawdopodobnie wspomniałem adminom o tym ze 2 razy otwarcie na tsie. Dopóki każda wioska może produkować wszystko handel praktycznie istnieć nie będzie, nie pomylę się jak napiszę iż obecny handel to namiastka handlu tylko. Drobne bądź większe wymiany ale "raz na ruski rok". Restrykcje rozruszałyby handel, zdaje mi się że Hutnicza Wola zaczęła nawet pomysł albo miała zamysł wioski górniczej lecz z powodu handlu pewnie sobie odpuściła i przerodziła się jak wszystkie w robienie tego co potrzebują.

Edit: Restrykcje czyli przykładowo, osady rolniczo-hodowlane, lasy druidzkie/łowcze (zielarz/myśliwy) itd etc. Kombinacji jest kilka a może nawet więcej niż kilka.

7.
Co do bana wersji jest tyle ilu zapytanych. Z chęcią zobaczyłbym wypowiedź któregoś z GMów na ten temat.
Nie koniecznie chyba chciałbyś wiedzieć bo mi się akurat udało usłyszeć co admin (dokładnie nie podam gdyż nie wiem) powiedział do zbanowanej (banity) osoby na tsie, ale żeby nie było że pomówienia czy ferment sieje to oczywiście trzeba wziąść pod uwagę iż to będzie słowo przeciwko słowu.

8.
Oczywiście, że funkcjonują. Doskonale sprawują się w roli zapychacza skrzynek.
Swojego czasu może i jakąś wartość miały.

Piękna riposta.

9.
Ciężko jest cokolwiek zdziałać, skoro my, jako Klan Młota próbujemy odegrać akcje RP z jedną z wiosek, a zostajemy za to zwyzywani to też przestajemy próbować, bo następnym razem wyłapiemy bana za "atak jak ktoś nie ma chęci"...
Bądź taki miły i przestań pier.....lić ok? Wymuszanie na kimś / wysuwanie żądań a przyjście i pogadanie że chcielibyście coś odegrać to jest wielka różnica. Poza tym gdzie tu roleplay? 6 osób na 1 ? Zwykłe szczeniactwo, chcieliście przykozaczyć w dodatku buractwo na teamspeaku się wypowiedziało "wypierdalaj" do pewnej osoby. Wiem że się do tego nie przyznacie bo trzeba posiadać coś takiego jak honor zasady i JAJA. No cóż niektórym widocznie już je ucięto. I prędzej uwierzę tej osobie której to powiedzieliście niż wam z tego powodu że to osoba dorosła. Zresztą i tak poznaliśmy wasz ból tyłka po wypowiedzi "ale dlaczego nie mogę skakać koniem przez palisadę skoro mechanika gry na to pozwala?" (Ton głosu użyty przy tej wypowiedzi brzmial jak 10 letniego dziecka wściekłego bo mama nie chciała mu kupić lizaka). W 99% dokładny cytat Twojego kolegi z rozmowy na tsie.

Może jestem chamski, wredny i bezczelny ale chociaż szczery i uczciwy i wolę być taki.

Nawojka

Post autor: Nawojka » śr 16 maja 2018, 20:34

Nie jestem taka biegła, jak Wy, w posługiwaniu się forum. Odniosę się w zasadzie do jednej wypowiedzi. A mianowicie - Przemro. Masz rację, wypowiedź pełna złości, niegrzeczna, za co przepraszam. Mogłam to inaczej ubrać w słowa, ale jak? Skoro najwięcej płakaliście (inaczej tego nie nazwę), a później patrzę - na claim, który ma 20 ludzi? Nie liczyłam, ale dużo.. Jedna jest online albo żadna. Dla Was ta gra również się skończyła, przestała Was bawić, sprawiać przyjemność, a dodatkowo zabraliście ją kilku innym ludziom.

Wytłumaczyłam? Nie zgadzasz się? Trudno.

Zin Dzyn

Post autor: Zin Dzyn » śr 23 maja 2018, 23:18

Ja tylko dodam od siebie, że nam się odechciało robić cokolwiek w momencie gdy nie mogliśmy grać... bo tylko co chwila wieczne problemy i żale. "Bo mi konia zabili" "Znowu nas napadli" itd itd itd byliśmy już tym zmęczeeeeni. Zabiliście w nas chęć do gry ;) a serwer powstał głownie dla naszej ekipy i częściowo dla ludzi z zewnątrz, którzy pytali kiedy znów otworzymy serwer.
W czasie kiedy ludzie zamiast się cieszyć grą: oceniają innych, skarżą, robią na złość, szukają zwady na siłę i przemądrzają się jakie to oni nie RP prowadzą... to serio ma jaki kolwiek sens? Ja mam dość RP :) jeśli tak to ma wyglądać. Reszta administracji też ma dość. My lubimy zmieniać od czasu do czasu gry by się nie znudzić... a jak graliśmy sobie w coś innego, to non stop nam przerywano dla błahostek i sprzeczek. Teraz jest przynajmniej spokój.

Dla mnie urok grania w Lifa kończy się po 1-2 miesiącach, bo wtedy ludziom zaczyna się nudzić i szukają rozrywki cudzym kosztem. "Kiedy event?" TAK, miał być ale motywacja się skończyła! Admini to nie maszyny do grzebania w logach, straż pożarna do zdejmowania koni z drzewa, ciężarówka znosząca glinę 100 i bot do tworzenia eventów gdy gracze się nudzą... Stwórzcie coś sami conajmniej raz na tydzień i zobaczcie jak to fajnie, gdy albo nie ma nikogo, albo są spóźnieni(przychodzą pojedynczo co 10min gdy już event trwa i tłumacz każdemu z osobna o co chodzi, bo on nie wie...), albo im się nie podoba i mają cię w poważaniu.
Serwer umarł razem z nami.

Spijacie piankę piwa, które naważyliście.

Swirru

Post autor: Swirru » czw 24 maja 2018, 09:47

Spoko Aniu, serwer i tak umarł. Częściowo rozumiem wasz pkt widzenia szkoda tylko że wy naszego nie widzicie. Co do samych eventów dwa ostatnie przy których byłem na serwerze nie były przed czasem oświadczane gdziekolwiek chyba więc tutaj marudzenie na eventy że spóźnieni że to że tamto mija się z celem. I to nie tak że serwer umarł razem z wami, bo serwer by żył i bez was. Tylko że serwer umarł przez niektóre wasze durne działania bądź zasady. Nie to że jestem chamski, jestem po prostu szczery. A teraz przykłady żeby nie było że coś bezpodstawnie pisze:

1. Odpowiedź jednego z adminów na pytanie zbanowanego banity: "Nie wiem mam to w dupie przyjdź później, może będzie ktoś z kim się dogadasz".
2. Usuwanie WSZYSTKICH nawet tych prywatnych klejmów które nie łamały regulaminu. I nie piszę o swoim, swój usunąłem sam.
3. No i ten nieszczęsny chat globalny, ta gra ani nie jest stworzona ani nie posiada możliwości rozmowy rp na długi dystans. Metagaming zakaz, global zakaz no tak i stój z kimś przez kij wie jak długi czas rozmawiaj rp na odległości 5-8 kratek. Bo mniej więcej taką odległość ma local. No tak zapomniałem i szukaj tego człowieka niewiadomo jak długo albo stój na klejmie i czekaj w nadziei że się znajdzie bo przecież zapomniałem podłożyć mu gps żeby znać jego dokładną lokalizacje. A tak zapomniałem przecież tylko wy posiadacie taką opcję widzenia kto gdzie się znajduje w danym momencie na live mapie.

I wszyscy wiedzą że serwer umarł więc czy on dalej będzie istniał czy go zamkniecie to raczej nikogo to już nie obchodzi.

Zin Dzyn

Post autor: Zin Dzyn » czw 24 maja 2018, 15:29

Do spóźniania się piłam konkretnie do zawodów i do handlarzy. Nawet spam na czacie i ogłoszenie na środku ekranu, ogłoszenia na forum nic nie dawały. Osoby przychodziły po rozpoczęciu i oczekiwały "obsłużenia", więc przerwij turniej bo jaśnie osoba się zjawiła... koniec końców i tak jako tako wyszło, ale było to mocno przeszkadzające i przeciągało całość... Handlarze, sory ale stanie i czekanie 4h nie zdało rezultatu, a jak już chcieliśmy iść spać, to nagle ludzie chcieli się zjawić i ból dupy o to że nas już nie ma.

co do zarzutów X'D
1. Nie wiem kto tak powiedział, adminami fizycznie były tylko 2 osoby, pod koniec próbowaliśmy powiększyć skład, więc wątpię byś gadał wtedy z Genkim lub Parolem, a najpewniej z kimś innym i pewnie w czasie gdy graliśmy w coś innego ;) mogła byś też sytuacja jak prawie co dzień wtedy, że byłeś już którąś osobą z "problemem" i się osoba zirytowała. Jak dla mnie to nie szczerość tylko właśnie brak próby zrozumienia z twojej strony ;)
Sytuacja z samymi Banitami to była eskalacja już wszystkiego i całokształtu, przybita złamaniem regulaminu. Została ukarana cała wioska, bo zdecydowaliśmy że to jest interes wioski by Panować nad swoimi ludźmi, a to nie była pierwsza akcja. Jak była sytuacja z Wyspą młota, gdzie jeden zawinił, tak przez wzgląd na wioskę miał mniejszą karę, bo się za nim wstawiła i była poprawa. Tutaj zawiniła większość i cwaniactwo na zasadzie podziału wioski i kombinowania "jak by tu wkurwić ludzi", bo innego wyjaśnienia nie widzę na stawianie claima zaraz obok innej wioski, albo na drodze/moście którą ktoś buduje...
2. Nie usuwałam więc się tutaj nie wypowiem
3. Czat globalny to nasz wymysł ;) nie pasuje że nie możesz gadać telepatycznie mapie już było to poruszane w twoim wątku. Po to udostępniamy TS-a. Ta zasada powstała na pierwszej edycji gdy ludzie pisali o wszystkim, WSZYSTKIM na czacie globalnym. Nie napiszemy podręcznika o tym jak używać czatu globalnego. To nasz skrót czat globalny=tylko do problemów technicznych.

Jak dla mnie umarł ;) pewnie wkrótce go zamkniemy by odzyskać pamięć na serwer w innej grze ;)

Azarik

Post autor: Azarik » pt 25 maja 2018, 04:26

Eh.. Sporo tego czytania :) to teraz ja się rozpisze!

Powrót do kilku miesięcy z przed całej zaistniałej sytuacja (mowa o zbanowaniu Banitow).
Powstał serwer,ludzie powoli rozpoczeli grę na serwerze.
Powstała osada Wyspa Młota,Płaskowyż Polański,Vedgard,Reduta Pierwszej Ksieni,Klasztor.

Te osady były od początku powstania serwera.Admini byli aktywni,eventy, wprowadzanie z wolna systemu monetarnego,handel kwitł.
Interakcja miedzy graczami była na poziomie dziennym.
KAŻDA osada która rozpoczeła rozgrywkę na tym serwerze RP,grała w myśl RP, Wyspa Młota/Vedgard oraz Admini byli jednymi z najaktywniejszych.Jak to wychodziło,tak wychodziło ale każdy próbował swoich sił!
Nie było problemów z handlem, oraz wymiana towarów,eventy były bardzo często.Nie było większych problemów poza tym żeby zbudować kilka budynków lub znajść dany surowiec (na tamta chwile).Admin'ow problemu były typu co zbudować we własnej osadzie,oraz jaki event przygotować!

Zaczeły powstawać kolejne nowe osady.Nowi gracze zaczeli sciągać nowych graczy.I właśnie te nowe osady,które RP przyjmowały za tylko suchy punkt w regulaminie zaczeły psuć cała rozgrywke, zabiły ten serwer!

ZERO INTERAKCJI! NAWET JEŻELI ich odwiedzałeś mieli cie za przeproszeniem "W DUPIE".
Te same osoby zaczeły sciągać nowe osoby,dla których granie na serwerze RP bylo tylko w nazwie i niczym więcej.I odnosi się to tutaj do SPOREJ grupy ludzi.Nie będę wymieniał ich nazw bo nie ma to większego sensu.

Nie jestem SUPER obeznany w RP,ale grałem na kilku z nich,jak i angielsko jezycznych.
KAŻDY STRICTO z tych serwerów RP brał jako MUS w wypowiedziach oraz zachowaniu twojej postaci w myśl RP.
Sytuacje typu "HEJ GOLDI!CO TY ODPIERDZIELASZ","Oddawaj co masz albo gin!" "Macie może gline q100?"
Wymiana towarów przy użycia TS'a nie miały miejsca gdyż były surowo karane.
Trzeba się trochę natrudzić!Oddać coś od siebie!!

Powiedzcie mi sami co to za RP,jeżeli ty produkujesz się jak możesz a osoba z drugiej strony odpowiada do ciebie prostymi słowami,nawet nie próbując przeprowadzić akcji RP?
Grając na luzie, myśląc iż "kij nie muszę grać RP" to tylko nazwa!

Nie chcesz grac w myśl RP poszukaj innego serwera, to nie serwer dla ludzi lubiących tylko PVP (a jeżeli chcesz grać tylko i wylącznie PVP, pomyśl kilka razy zanim rozpoczniesz jakąkolwiek akcje z graczami lub ja przemyśl jak odegrać taka akcje)PVE którzy odcinają się od wszystkich.I raz na EVENT pojawia się, nic i tak nie mówiąc!

Banici - super pomysł ale nie na serwerze RP,a przynajmniej nie w takiej odmianie jakiej "Mountvile" pokazali.
Jeżeli bym się miał się odnieść do wypowiedzi niektórych,graczy powiedzcie mi jakim magicznym sposobem gracze w kilka dni (Banitów sztuk 4) zrobil wszystko co mieli.
Pomoc od osoby ta która was zaprosiła na serwer, oraz tej samej osoby która w pózniejszym czasie grała jako szpieg pomiedzy osadami.
Mało tego
Badź naginanie zasad ( i tez zwrócę się tutaj do grupy wyżej wymienionej) szukanie,osób na które polowaliście były wyszukiwane przez LIVE MAP.

Zastanawia mnie jak byście to zrobili bez mapy?Każdy z was by szukał po całej mapie?Jeździł od osady do osady?Badź czekał aż się ktoś
zaloguje? Co i tak jest łamaniem zasad RP!

To jest tylko prosty przykład naginania/łamania zasad i nie dziwie się bardzo, iż cała grupa została zbanowana.
Jeszcze raz wspomnę super pomysł z waszej strony ale nie w tym wykonaniu.Nie przez ta grupę osób (z którymi grałem na kilku serwerach po których został tylko i wyłącznie zły niesmak)
Ponieważ na większości serwerach,wasz styl gry jest był oraz jest ten sam!I na tym serwerze nie było inaczej.Wspominałem to ja i kilka osób Adminom, którzy was bronili, a i tak się zawiedli!Sprowadzając na siebie samych wiecej problemów!
Wystarczyło przysiąść raz na TS'ie i dogadać sprawy typu jak ataki miały by wyglądać.
Lecz to też już jest temat pomiędzy administracja oraz graczami aktywnymi zarówno PVE/PVP.

Cała forma mogła by wyglądać inaczej

Uwierzcie mi iż żaden z gracz który powbija 100% umiejetności rzemieślniczych nie bedzie ich wbijał z powrotem po kilka razy, kiedy osoba atakująca cie, nie ma w ogóle takowych, tylko podstawowe oraz umiejętności bojowe!

To własnie było głównym powodem jakim połowa graczy przestała grać!Nie ataki,lecz zabjanie graczy!
Jaka w tym równowaga?Brak ryzyka?Chyba i wyłącznie ze strony atakującej,która i tak nie ma nic do stracenia!
Jest to też po części wina sytemu gry ale i nie tylko!

Na koniec dodam,jeżeli jeszcze ktoś z was doczytał do tego momentu, bo i tak większość czyta połowicznie i tylko to co chce przeczytać
SPORE PODZIĘKOWANIE DLA ADMINÓW!
Parol
Genki
Ridock (nie wiem czy admin ale miło się rozmawiało :) )
Zin Dzin (chodz dużo nie rozmawialiśmy i większości tylko dostałem bure :P :P )
ZA WKŁAD/CZAS/TRUD JAKI WŁOŻYLI W TEN SERWER!
A osoby które pominełem z góry przepraszam! I dziękuję za miłe spędzone chwile!

Mam nadzieje iż nastepna edycja (jeżeli takowa bedzie, bedzie to stricto tak jak powiedzieliśćie 600 skillcap /220 combat! :D

Rawa Wooder
Site Admin

Post autor: Rawa Wooder » sob 26 maja 2018, 02:42

Ja nie mam co dopisać.
Jak wyżej.
nie mamy siły już bawić się z dziećmi macdonalda i RP'owcami w stylu 'siema'.
Płacze jęki o dupę Maryny.
Następna edycja na pewno będzie i uwierzcie lub nie - serwer będzie na hasło. ( pewnie po jakimś większym Update )
Tylko i wyłącznie ludzie chcący grać RP będą grać RP.
Póki co serwer nadal będzie uruchomiony i nie zamierzam go wyłączać.

jeszcze dopiszę..
""" 1. Odpowiedź jednego z adminów na pytanie zbanowanego banity: "Nie wiem mam to w dupie przyjdź później, może będzie ktoś z kim się dogadasz". """
WOOOOT? chyba Ci się głowa od ściany odbiła dość mocno na tyle, że mylisz Administrację z innymi.
Przeczytaj 15x jeszcze raz kto jest w radzie i administracji. Daje sobie rękę uciąć, że nikt z Nas tak nie odpowiedział chamsko. Już Admin wolałby zbanować/wykopać z kanału niż w ten sposób odpowiadać.

Zin Dzyn

Post autor: Zin Dzyn » sob 26 maja 2018, 10:45

Azarik udeżyłeś w sedno ;) dziękuję

Regoon

Post autor: Regoon » pn 28 maja 2018, 18:23

Wszystko co wyżej pisaliście się zgadza, z początku nie było problemów, z adminami w sprawie mostów na nasza wyspę dogadaliśmy się bez problemu. Fakt, był mały zgrzyt pomiędzy nami z winy jednego z naszych ludzi któremu przyszło zabić konia na czyimś claimie, nie wiadomo czemu, no ale to już przeszłość. Fajnie się grało i wiązałem z tym serwerem spore nadzieje, byliśmy pierwszymi graczami na serwerze, oprócz administracji oczywiście. Szkoda, że serwer umiera/umarł. Zaczęliśmy budować szlaki handlowe pomiędzy wioskami, ładnie je widać na mapce na stronie, raczej ich nie będziemy kończyć bo mija się to z celem w tym momencie. Nasze oba claimy dalej będziemy karmić, jeśli kiedyś jeszcze coś by się zaczęło dziać. Pozdrawiam i mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych serwerach w przyszłości.

Jarl

Post autor: Jarl » wt 29 maja 2018, 22:09

Rawa Wooder pisze:
sob 26 maja 2018, 02:42
Następna edycja na pewno będzie i uwierzcie lub nie - serwer będzie na hasło. ( pewnie po jakimś większym Update )
Muszę cię zasmucić, YO już raczej nie dostanie żadnych Update. A co do serwera na haslo popieram. Będę czekał na następną edycję.

ODPOWIEDZ