Czat globalny

Wasze bądź Nasze pomysły na lepszą rozgrywkę
Swirru

Czat globalny

Post autor: Swirru » ndz 29 kwie 2018, 18:39

Propozycja prosta i następująca:

Zmiana zasady z pisaniem na czacie globalnym.

Dlaczego:

Jeśli ustawienie globala ma być "oknem pomocy" gracza wobec adminów (bo tak to wygląda) to w takim razie niech będzie to uogólniony help graczy wobec adminów. Zwykła ucieczka (bo to jest ucieczka) i napisanie "prosze się zapoznać bla bla bla" to żadna pomoc wobec nowych graczy którzy przykładowo znaleźli serwer na liście serwerów a nie przez strone internetową. Co nawiasem strona to przestarzała metoda, opłaty inne pierdoły a jest (chyba) darmowy discord, łatwiejszy w obsłudze i tam gracze posiadaliby swoje "forum" nie łamiąc regulaminu pisania na globalnym. Wy macie spokojny umysł nikt nie truje dupska a i każdy uzyskuje swoją odpowiedź. Co prawda i tak byłyby wypowiedzi na globalnym bo tego się nijak nie da uniknąć. Nawet napisanie "proszę sie zapoznać/wejść na strone" jest już łamaniem regulaminu w pewnym sensie. Nie pisze oczywiście aby usunać tą zasadę jednak "uprzyjemnić" ten start nowym graczom którzy dopiero wchodzą a nic nie wiedzą o serwerze niż ich gasić i z miejsca wysyłać na strone.

Domyślam się że z miejsca mnie pewnie zgasicie jak peta na ulicy ale kto jest pyta nie błądzi dlatego ja się nie pochlastam mydłem w płynie za to.

Bjorn Stonewall

Re: Czat globalny

Post autor: Bjorn Stonewall » ndz 29 kwie 2018, 19:33

Swirru, jak już za pewne było to już tłumaczone czat globalny służy do kontaktu z administracją, więc wszystkie sprawy i problemy techniczne zgłaszane tam będą przez administrację rozwiązywane. W przypadku używania czatu globalnego do bzdurnych rozmów czy pytań, żaden z administratorów nie zareaguje na zgłoszenie problemu technicznego, a to z powodu, iż po prostu nie będzie w stanie się przedrzeć na czacie przez wszystkie inne wypowiedzi. Po drugie przypomnienie o regulaminie i kontakcie (stronie internetowej, tsie, forum), są wyświetlane cyklicznie na czacie lokalnym oraz systemowym u każdego gracza. Wszystkie pytania na tematy inne niż techniczne tj.: Pytania o samą mechanikę gry, działanie budynków, drzewko umiejętności itp mogą być kierowane do nas (administracji), lub innych graczy na tsie. Zauważmy, że jak rozbijesz się na dzikiej wyspie to nie drzesz ryja: "Ktoś mnie przyjmie do osady" lub coś w tym stylu tylko zdobywasz pożywienie, zwiedzasz teren i ot tak możesz natknąć się na osadę, która być może udzieli Ci pomocy, a być może skieruje dalej. Tak czy inaczej nikt nie drze ryja. To jest serwer RP mój drogi i staramy się zachować chodź pozory średniowiecznego życia, a nie przypominam sobie w historii przypadków, w których daj my na to chłop wysłałby maila do króla żeby sobie przyjechał po odbiór dziesięciny. Tak więc nie zmienimy punktu regulaminu na temat czatu globalnego, i nie nikt nie jest przez nas gaszony, tylko kierowany w miejsce gdzie może się wszystkiego dowiedzieć. Każdy ogarnięty gracz, polata nieco po wyspie, przeczyta regulamin, wejdzie na serwer tsa i dowie się co w trawie piszczy.

Swirru

Post autor: Swirru » ndz 29 kwie 2018, 20:09

Ależ Bjornie Żelaznoboki (hue hue) ja wasz punkt widzenia doskonale rozumiem i licze tylko na to że zrozumiecie albo chociaż postaracie się zrozumieć mój na nic innego nie liczę. Oczywiście odpowiedź swoją dostałem spoko, moja opinia na ten temat też wygłoszona więc temat można zamykać i kasować jeśli chceta.

Rawa Wooder
Site Admin

Post autor: Rawa Wooder » wt 01 maja 2018, 23:50

w ogóle nie rozumiem tego dochodzenia do czatu globalnego.
Ja - nie będę tolerował wchodzenia na serwer i pytania się " kto mnie przyjmie " albo " jak się robi siekierę? " <- F1 !

Jak Bjorn napisał - wszystkie sprawy techniczne załatwiamy bez problemu.
wOOt? - " Co nawiasem strona to przestarzała metoda, opłaty inne pierdoły a jest (chyba) darmowy discord, " ?? + " Nawet napisanie "proszę sie zapoznać/wejść na strone" jest już łamaniem regulaminu w pewnym sensie. "
W ogóle nikt nie myślał, że ktoś będzie wiedział o serwerze z Naszej strony internetowej ona jest tylko do reklamy(fb+listy serwerowe) i regulaminu + mapa i forum. jeśli chodzi o Discord - jestem w stanie dodać go do interfejsu gry. (muszę to przedyskutować z radą)
Co do " ten start nowym graczom którzy dopiero wchodzą a nic nie wiedzą o serwerze niż ich gasić i z miejsca wysyłać na strone. "" ... jak to nic nie wiedzą o serwerze?
NAZWA SERWERA mówi, że jest to serwer RolePlay + skillcap + mnożnik BA! nawet terraforming jest w wyszukiwarce serwerów opisany.
Jak można nic nie wiedzieć o serwerze? hmm? tylko dzieciaki z Csa kurwujący na matki nic nie będą wiedzieć o serwerze wchodząc na niego.

Żaden z Adminów i rady piszący na Globalnym nie łamie regulaminu.
Plus. Nie wymagamy, aby każdy gracz zaczynający grę wiedział o niej wszystko. Ale jest od tego internet + F1 (pomoc) aby pierwsze kroki w grze były łatwiejsze. Jeśli tylko uda mi się ogarnąć czat w grze to usunę całkowicie czat globalny, lub każda próba napisania czegokolwiek na Globalu będzie początkiem działania autorespondera.

Proszę, aby każdy pomysł tego typu był załatwiany na TS.

Jarl

Post autor: Jarl » pn 14 maja 2018, 01:44

#Odkop 8-)

Moim skromnym zdaniem czat globalny mógłbym służyć również do wystawiania informacji na temat:
*Sprzedam/ Kupie/ Zamienie
*Zawiadamiania innych graczy o przybyciu pod ich bramy
*Krótszej komunikacji między graczami. Zaznaczam, że nie mówię tutaj o nie wiadomo jak długich rozmowach na globalu (Takie coś się załatwia na TS/Discord).

Myślę również, że po udzielenie "pomocy technicznej" gracz w większości przypadków uda się szybciej na TS/ Discord serwerowy niż będzie czekał na GMa w grze.

Przypominam. GMowie mają możliwość pisania tekstu, który wszystkim wyświetli się na środku ekranu w ramce :)

dawtylu

Post autor: dawtylu » pn 14 maja 2018, 09:15

Jarl pisze:
pn 14 maja 2018, 01:44
#Odkop 8-)

Moim skromnym zdaniem czat globalny mógłbym służyć również do wystawiania informacji na temat:
*Krótszej komunikacji między graczami. Zaznaczam, że nie mówię tutaj o nie wiadomo jak długich rozmowach na globalu (Takie coś się załatwia na TS/Discord).

Myślę również, że po udzielenie "pomocy technicznej" gracz w większości przypadków uda się szybciej na TS/ Discord serwerowy niż będzie czekał na GMa w grze.

Przypominam. GMowie mają możliwość pisania tekstu, który wszystkim wyświetli się na środku ekranu w ramce :)
Chociaż ja tu nie mam nic do gadania to powiem tyle
Jestem Za
Tylko oczywiście cały czat globalny też prowadzony w atmosferze RP :)

Belgorg

Post autor: Belgorg » wt 15 maja 2018, 09:01

Jestem przeciwny już w szczególności sprzedam/kupie zamienię potrzebujesz. wsiądź na konia i jeźdź.

Tj. jedyny argument który do mnie przemawia ewentualnie, ale możesz użyć zawsze Z (dębowanie konia jest tak głośne że raczej każdy usłyszy ew. przejechać się wokół osady bądź napisać to samo na lokalnym)
dawtylu pisze:
pn 14 maja 2018, 09:15

Swirru

Post autor: Swirru » śr 16 maja 2018, 10:17

dawtylu pisze:
Jarl pisze:
pn 14 maja 2018, 01:44
#Odkop 8-)

Chociaż ja tu nie mam nic do gadania to powiem tyle
Jestem Za
Tylko oczywiście cały czat globalny też prowadzony w atmosferze RP :)
Owszem zgodzę się z czymś takim bo serio albo trzeba kogoś zapraszać na steama i tam rozmawiać bo nie może na tsa nie ma mikro bla bla etc itd albo w ogóle nie rozmawiać z tą osobą. A co do pisania na globalu to nie będzie gdyż odpowiedź jaką uzyskałem to "w tamtych czasach jakoś nie wydaje mi się żeby ktoś wysyłał email-a do króla". Więc temat można zamykać chyba.

Jarl

Post autor: Jarl » śr 16 maja 2018, 14:31

Belgorg pisze:
wt 15 maja 2018, 09:01
Jestem przeciwny już w szczególności sprzedam/kupie zamienię potrzebujesz. wsiądź na konia i jeźdź.

Tj. jedyny argument który do mnie przemawia ewentualnie, ale możesz użyć zawsze Z (dębowanie konia jest tak głośne że raczej każdy usłyszy ew. przejechać się wokół osady bądź napisać to samo na lokalnym)
dawtylu pisze:
Lepiej pisać ogłoszenia na forum, których i tak nikt nie zobaczy :)

Iliach

Post autor: Iliach » śr 16 maja 2018, 16:33

Panowie, osobiście uważam, że powinniśmy pójść na kompromis, przy czym administracja powinna pozwolić na pewne ustępstwa.

"Zdradzeni o świcie" jest naprawdę jednym z lepszych serwerów Role Play na których zdarzyło nam się grać, jednak jest tu wprowadzony pewien paradoks, mianowicie z jednej strony gracze idą na potężne "Turbo RP" z drugiej strony jest tak, że społeczność serwera patrzy na Lifa bardziej pod względem mechaniki systemu gry niż na realizm kreowanego świata.

Niestety ale właśnie gracze bardziej popierają to, co im aktualnie będzie w danej chwili na rękę. Już podaje przykłady o co mi chodzi ( oczywiście nie chcę robić gównoburzy ani też te przykłady nie są celem ataku na poszczególne osoby czy frakcję, chcę aby pokazać pewną ironię )

Chłopi coś tam budują. Jest ich 5tka, nagle jest wrzawa, że atakuje ich jeden czy dwóch uzbrojonych nieznajomych. Krzyk, oburzenie i wrzawa, że dany atak nie był roleplayowy bo rozsądna osoba uprzednio oceniwszy sytuację nie wykonałaby danego ataku i tak dalej i tak dalej, jednakowoż Ci sami chłopi uciekając przed napastnikiem nie schowali ani nie zabezpieczyli wozu z materiałami budowlanymi , tylko podjechali na swoje włości i zostawili go na środku pola, bo gołe pole oddalone jakieś 500-1000 metrów od jakichkolwiek zabudowań było na claimie a z claimu przecież nie da rady od tak sobie czegoś zabrać :P

Oczywiście nie wypominam tego zachowania oraz nie wyciągam brudów z szuflady po to, aby komuś dokopać ale po to aby zwrócić uwagę na pewną ironię.

Aby nie było, że niby przyczepiam się jednej konkretnej frakcji czy po prostu grupy graczy, to też bardzo realistyczne w niektórych stronach jest nabijanie murarstwa i budownictwa ... owszem niektórzy fajnie się zachowują i np. budą drogi Od - Do . Następnie budują miejskie mury i jakoś to idzie. Inni natomiast idą na łatwiznę - przejeżdżam sobie koło kopalni gliny a jakaś osoba postawiła sobie "kamienną stróżówkę" przy samej kopalni i po prostu wbija glinę, następnie burzy stróżówkę i buduje nową . To też super ciekawe i realistyczne zachowanie :D

Z jednej strony ludzie chcą potężnej i realistycznej dawki Role Play, jednak z drugiej strony ludzie bardziej zwracają uwagę na mechanikę. Tak samo jak bym stał w pełnej zbroi płytowej uzbrojony po zęby i bym zaatakował 10 "bambików" to to zachowanie byłoby łee i mało roleplayowe, bo bym niby sugerował się za bardzo tym, że moja zbroja ma takie i takie statystyki, tak samo broń i z łatwością poradzi sobie w walce z bambikami. Jednak gdybym był po drugiej stronie barykady i to jakiś ktoś by napadł mnie gdybym był w towarzystwie 10 chłopów w lnianych koszulach z widłami, to przypuszczam że już byłby gwar, że niepotrzebnie robię płacz na forum etc. gdybym chciał wnieść jakąś skargę :P

Tak czy owak temat dotyczy czatu globalnego i trochę za bardzo tutaj zrobiłem zbyt długi wstęp do mojej opinii na ten temat. Osobiście moim zdaniem, czat globalny POWINIEN a nawet musi również służyć oznajmianiu danej frakcji, że jest się pod ich murami ( chodzi mi o przybycie mające na celu załatwienie jakiejś sprawy )

Role play role playowaniem, ale w historycznych warunkach w miastach przebywało więcej niż 20-30 ludzi, gdzie miasto mogło sobie sprawić ciecia który stał pod taką bramą i przyjmował przybyszy. Dla takiego chłopa cieciowanie było pracą, po której mógł wrócić do swej gnojowej chaty i chędożyć sobie żonę do kolejnego dnia w pracy. Cieć za to dostawał żryć i miał jakąś tam wypłatę. Nikt mi nie powie, że w mojej frakcji mam wybrać sobie kilku graczy, po jednym na każdą bramę który będzie zamiast grać i cieszyć się grą, cieciować czy ktoś do miasta nie przyjeżdża kupić trochę lin... No ludzie bez przesady. Bram mamy chyba z 5...

Też z wiadomych i logicznych powodów, nie będziemy trzymać wszystkich bram i królestwa otwartego na oścież wzdłuż i w szerz.

Też nie jest tak, że po mimo bycia " w grze' ktoś siedzi w miastowych murach . U nas ludzie wychodzą polować, idą do lasu zbierać sadzonki bądź szukać dobrych drzew, wybierają się na ryby, budują gdzieś w oddali drogę, czy zapierdzielają na palisadzie. Serio jak przyjedzie jakiś ktoś do nas w celu handlu, to jest naprawdę wysokie szczęście jak natrafi na przypadek że ktoś akurat będzie krzątał się przed murami.

Ciągle słyszę o roleplayowości i surowych zasadach RP jednak kiedy przyjdzie co do czego to ludzie patrzą na narzędzia i mechanikę jaką daje im gra. Serio nikt nie wmówi mi , że średnio może 1 wiadomość na godzinę o treści powiedzmy " Poselstwo Vedgardu przybywa pod mury Hunzbira" zakłóci niewyobrażalnie pracę administracji... w dodatku gdzie ktośby taką wiadomość pisał już po irytacji oczekiwania aż ktoś się zjawi.

Tak samo są krzyki, że czat globalny służy dla administracji, z czym nawet administracja pluje się o to, że na globalnym wzywa się admina. Wierzcie mi, czy nie, ale miałem takie sytuacje gdzie prosiłem admina o pomoc a miałem odpowiedź zwrotną o tym abym o pomoc krzyczał na team speaku a nie na globalu...
Niestety ale miewam takie sytuacje, że moja postać często się buguje / glitchuje albo że jest jakaś sprawa. Ostatnio moja postać ni stąd ni z owąd lewitowała 3 metry nad ziemią i nie mogła się poruszyć . Jak prosiłem o pomoc na globalu to odrazu z automatu opieprz, że TS i tylko TS....

Wszystko fajnie, tylko że często bywa tak, że wchodzi się na TSa i nowe osoby nie wiedzą kto tam jest adminem :P

No a też jeżeli czat globalny ma służyć nie tyle co wzywaniu admina i kierowaniu spraw do administracji co o otrzymywaniu info zwrotnego że wszelkie sprawy na forum albo na speaka to to chyba nie wypali :P

ODPOWIEDZ